Wszystkie produkty

Tunery Cyfrowe

 Odtwarzacz Ferguson FBOX 3 TV DVB-T

Odtwarzacz Ferguson FBOX 3 TV DVB-T

Odtwarzacz Ferguson FBOX 3 TV DVB-T

Kod produktu: 011815
Cena detaliczna:
379.00 zł z VAT

Cena internetowa:
309.00 zł z VAT

Nowy Ferguson FBOX 3 TV to zmieniona wewnętrznie konstrukcja oparta na jednym z najwydajniejszych obecnie na rynku procesorów wyspecjalizowanych w sprzętowej obróbce multimediów. Wspierający procesor układ graficzny doskonale sprawdza się w zadaniach wymagających ogromnych mocy obliczeniowych oraz w generowaniu grafiki 3D choćby na potrzeby gier. Antena Wi-Fi dla dwuzakresowego modułu 2,4GHz oraz 5GHz (dualband) została wbudowana w urządzenie, dzięki czemu całość wygląda przyjemnie dla oka i nie musi być ze wstydem chowana przed wzrokiem domowników. Wzrost wydajności transferu danych w pasmie 5 GHz gwarantuje płynne odtwarzanie wideo 4K (Ultra HD) oraz grę online bez opóźnień, oferując wszystkim użytkownikom najlepsze doznania. Dla miłośników stałego połączenia kablowego oczywiście przewidziana została możliwość podpięcia urządzenia kablem bezpośrednio do sieci LAN.

Ferguson FBOX 3 TV - w tej niewielkiej obudowie umieszczono zaawansowane technologicznie rozwiązania, dzięki którym za pomocą jednego urządzenia możesz streamować media z zasobów sieciowych lub podłączonych zewnętrznych napędów, jak i odtwarzać (i nagrywać) programy telewizyjne korzystając z głowicy DVB-T/T2. Konfiguracja sprzętowa przedstawia się następująco:
 • głowica umożliwiająca odbiór telewizji naziemnej DVB-T/T2
 • wsparcie dekodowania audio i wideo na poziomie hardware
 • sercem mini pc jest procesor AMlogic S805. Jego konstrukcja pozwala na sprzętowe wspieranie dekodowania poniższych kodeków:
  • kodeki obrazu h.264 i h.265 do rozdzielczości 1080p z głębią kolorów na poziomie 8 bitów
  • kodeki dźwięku MP3, AAC, WMA, RM, FLAC
  • kodeki dźwięku przestrzennego Dolby, DTS, SRS, DviX HD, AC-3

Powyższe funkcjonalności jakie daje procesor Amlogic S805 pozwolą na płynne odtwarzanie większości filmów i multimediów za pośrednictwem Ferguson FBOX 3 TV. Wysoka rozdzielczość obrazu na poziomie 1080p to dla FBOX’a pestka.

Wejścia / wyjścia

 • 1 x ANT-In
 • 1 x ANT-Out (wyjście antenowe nie pełni funkcji modulatora)
 • 1 x Optyczne wyjście cyfrowe S/PDIF
 • 1 x HDMI 1.4
 • 1 x Ethernet
 • 2 x USB
 • 1 x SD / Micro SD
 • 1 x USB OTG

 

Sprzętowe wsparcie dekodowania audio i wideo
Konstrukcję FBOXa 3 TV oparto o procesor AMlogic S805. To nowoczesny, wyspecjalizowany układ, którego głównym zadaniem jest sprzętowe wspomaganie odtwarzania mediów. Układ posiada wbudowane funkcje dekodowania między innymi:
 • kodeków obrazu h.264 i h.265 do rozdzielczości 1080p z ośmiobitową głębią kolor
 • kodeków dźwięku MP3, AAC, WMA, RM, FLAC
 • kodeków dźwięku przestrzennego Dolby, DTS, SRS, DviX HD, AC-3
Dla użytkownika oznacza to natychmiastowe reakcje interfejsu urządzenia nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji oraz – co najważniejsze – płynne odtwarzanie wideo nawet w bardzo wysokiej jakości (kodowanego z dużym tzw. bitrate).

Ferguson FBOX 3 TV wyposażony jest też w bardzo wydajny układ graficzny Quad Core Mali-450, dzięki któremu urządzenie doskonale poradzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi grami 3D oraz zadaniami dekodowania mediów do rozdzielczości Ultra HD (4K). Dzięki wielu optymalizacjom Ferguson FBOX 3 pozwala w pełni wykorzystać tę moc.


Dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2,4GHz/5GHz dualband)
Ferguson FBOX 3 - dualband Wi-Fi
Pracujące w sąsiedztwie sieci Wi-Fi skutecznie się nawzajem zakłócają, co wpływa na parametry łącza i w efekcie jego znaczne miejscami spowolnienie. Jest to szczególnie zauważalne podczas wykorzystywania internetu do wymagających zadań multimedialnych, jak oglądanie filmów HD on-line. Nawet jeśli mamy bardzo szybkie łącze, wąskim gardłem staje się transmisja pomiędzy ruterem a urządzeniem. Rozwiązaniem na tę bolączkę może być wykorzystanie pasma radiowego o częstotliwości 5GHz. Ferguson FBOX 3 posiada moduł Wi-Fi pozwalający na pracę urządzenia w pasmie 2,4Ghz lub 5Ghz.

Odtwarzacz Kodi
Ferguson FBOX 3 - Kodi

Multimedialne serce FBOXa 3 TV to uznana aplikacja potrafiąca odtworzyć niemal każdy format pliku audio i wideo. Odtwarzacz Kodi pozwala na organizowanie biblioteki swoich mediów a także automatycznie pobiera z internetu informacje o mediach, takie jak okładki albumów czy filmów, obsada, teksty piosenek itd.Android 4.4 KitKat
Ferguson FBOX 3 - Android 4.4 KitKat
Podstawą FBOXa 3 TV jest sprawdzony i używany przez miliony ludzi na świecie system operacyjny Android 4.4 KitKat. System jest dostosowany do specyfiki użytkowania za pomocą żyroskopowego pilota.

Pilot do telewizji

Ferguson FBOX 3 TV zawiera przygotowany specjalnie pod potrzeby telewizyjne pilot, dzięki któremu nawigowanie po kanałach telewizyjnych, wyświetlanie informacji o nich, wybór ścieżki dźwiękowej czy napisów nie będzie żadnym problemem. Wygodny rozkład klawiszy gwarantuje bezproblemową i intuicyjną obsługę.

Miracast!
Ferguson FBOX 3 - Miracast

 

Miracats to znana i lubiana funkcja pozwalająca na wyświetlanie treści multimedialnych (filmy, zdjęcia) z Twojego telefonu lub tabletu bezpośrednio na ekranie telewizora. To także doskonały sposób na wyświetlanie np. prezentacji czy przeprowadzanie szkoleń.

 
Specyfikacja:

Chipset

AmlogicS805

Wielordzeniowe CPU

Quad Core ARM® CortexTM A5, 4 x CPU@1.5GHz

Wielordzeniowe GPU

Quad Core Mali-450 @600MHz

Grafika

OpenGL,ES1.1/2.0

Rozdzielczość wyświetlacza

1080p

Pamięć RAM

DDR3 1GB

Pamięć Flash

eMMC 8GB

Wi-Fi

Wbudowane 802.11b/g/n, 2.4GHz/5GHz dualband

Ethernet

100Mb Ethernet RJ-45

System operacyjny

Android 4.4.2 KitKat

Rodzaj demodulacji

QPSK, 16QAM, 64QAM, 256QAM (w pełni wspierane ETSI EN 302 755 V1.3.1)

Zakres częstotliwości

VHF 174~230MHz, UHF 470~862MHz

Wejście RF

IEC-żeńskie

Dekodowanie wideo

Multi-format 1080p, H.264 FHD dekoder sprzętowy do 60fps

Rendering wideo

do 8bit głębi koloru

Format plików wideo

MKV, MP4, WMV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, inne

Obsługiwane kontenery wideo

WMV, MP4, RM, RMVB, TS, AVI, VOB, MOV(h.264), ASF, 3GP, inne (aplikacje z Google Play)

Proporcje obrazu

4:3, 16:9

Rozdzielczość wideo

1080p/i 720p 576i 480p

Dekodowanie audio

MP3, WMA, WMA, AAC, OGG, OGA, FLAC, ALAC, inne

System plików

NTFS, FAT32, EXT3, EXT4

Zakres wejściowy DC

12V/1.0A

Pobór mocy

Maximum 12W

Temperatura

0-40 °C

Wilgotność

< 95%

Rozmiary

130*130*22 mm

Waga

230g