Strona główna
D.S.E. Fte maximal

Wzmacniacze Fte Maximal w ofercie Satmanii

[ 2011-03-02 ]

Fte Maximal jest producentem urządzeń odbioru, przetwarzania i dystrybucji sygnałów radiowych oraz sygnałów telewizji satelitarnej, która swoją działalność rozpoczęła w 1965 roku w Muhlaken (Niemcy).

Po 45 latach od rozpoczęcia działalności, w czasach gdzie telekomunikacja jest jednym z najważniejszych czynników w gospodarce światowej Fte znajduje się w światowej czołówce producentów systemów dla SMATV i CATV.


Siedziba Fte Maximal mieści się w Barcelonie a jej oddziały rozsiane są w wielu europejskich krajach tj. m.in. we Francji, Włoszech, Portugalii i Niemczech. Fte Maximal ma również wielu klientów w pozostałej części Europy oraz na Bliskim Wschodzie. Spółka jest producentem szerokiej gamy sprzętu dystrybuowanej obecnie w ponad 50 krajach.

 

Fte maximal to doskonała jakość na najlepszym światowym poziome. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą domowych i budynkowych wzmacniaczy tej uznanej marki.

 Wzmacniacze budynkowe HCA-ZM

Seria wzmacniaczy HCA-ZM


Kompaktowa budowa, wysoka wydajność, niezawodność, prosty montaż, wachlarz możliwości...
Chcesz dowiedzieć się więcej...?


WSTĘP

Nowa generacja wzmacniaczy liniowych w aluminiowej obudowie została stworzona do profesjonalnych zastosowań w instalacjach CATV.

W ramach serii dostępnych jest 6 modeli wzmacniaczy o następującym wzmocnieniu:

    22dB   32 dB   42 dB
 
30MHz
kanał zwrotny
  HCA  ZM  20-30   HCA  ZM  30-30   HCA  ZM  45-30
 
65MHz
Kanał zwrotny
  HCA  ZM  20-65   HCA  ZM  30-65   HCA  ZM  45-65

Modele wzmacniaczy ZM 20-xx oraz HCA 30-xx wzmacniają sygnał na stałym poziomie a regulowany może być poziom wzmocnienia oraz charakterystyka na wejściu.
Ponadto instalator może wybrać kanał zwrotny pasywny lub aktywny. Maksymalny poziom wyjściowy 115dBuV.

HCA ZM 45-xx jest jeszcze bardziej wydajny… Wzmacnia poziom sygnału w trzech niezależnych stopniach oraz wyposażony jest w wyjście testowe – 30dB. Sygnał można wzmocnić a następnie kształtować jego charakterystykę poprzez zworki tłumiące 6dB lub za pomocą regulowanych potencjometrów. Również w tym modelu można ustawić aktywny lub pasywny kanał zwrotny oraz dodatkowo go korygować za pomocą zworek 0dB lub 6dB. Maksymalny poziom wyjściowy 124dBuV.


Po zdjęciu pokrywy można dokonać wszystkich regulacji za pomocą zworek i potencjometrów. Aby zdjąć pokrywę nie trzeba używać żadnych narzędzi, wystarczy podnieść czerwoną dźwignię. Zasilacz znajduje się w oddzielnej komorze obudowy, aby wykluczyć wpływ jego wyższych częstotliwości na pracę wzmacniacza.Szczegóły mają znaczenie...


Innowacyjny system mocowania

Wzmacniacze serii HZA ZM są bardzo łatwe do zawieszenia, wystarczy przykręcić metalową płytkę w szafie i wsunąć na nią wzmacniacz. Gdy chcemy wyjąć wzmacniacz wystarczy pociągnąć. metalową zasuwkę.

Łatwy demontaż pokrywy

Pokrywa wzmacniaczy jest łatwo zdejmowana. Wystarczy przestawić dźwignię na aluminiowej obudowie i gotowe. Po wykonaniu niezbędnych ustawień, nakładamy pokrywę i blokujemy dźwignią. Obudowa gwarantuje 100% odporności na wilgoć, wodę i kurz (IP65).


Wysokiej jakości obudowa RFI

W celu wyeliminowania niepożądanych zakłóceń zastosowano aluminiową obudowę gwarantują wysokie ekranowanie, ponad 100dB.

Podczas jej zamykania ciśnieniowo odlewana konstrukcja dociska przewód izolując wzajemnie kanał zwrotny i tor w.cz oraz uniemożliwiając zniekształcenia sygnału


Stabilny zasilacz

Lata doświadczeń pozwoliły znaleźć i umieścić wewnątrz wzmacniacza stabilny i wydajny zasilacz. Jeśli w sieci elektrycznej wystąpią zakłócenia częstotliwości i napięcia, wydajność wzmacniacza pozostaje niezmieniona. Ponadto zdolność odprowadzania ciepła z aluminium i kształt rozproszonego grzejnika z tyłu obudowy pozwala utrzymać urządzenie w niskiej temperaturze przez długi czas. Zastosowany aluminowy przewód jest wyposażony w celu uniknięcia zakóceń.


Indeks klasy ochrony

Istnieją dwa rozmiary obudowy aluminiowej:
  • 75x50x98mm > HCA ZM 20-xx oraz HCA ZM 30-xx
  • 230x60x140mm >HCA ZM 45-xx
Pierwszy typ obudowy ma współczynnik IP40, a drugi IP65 (zabezpieczenie przed kurzem, wodą)

Gotowe do instalacji

Śrubki i mały regulator dołączone
do wzmacniacza eliminują
potrzebę stosowania
dodatkowych
narzędzi.


SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Line_Amplifiers_HCA_ZM_Series2011.pdf - broszura wraz z wykresami pomiarów (english)InfoSerwis - oprogramowanie sklepu internetowego
stat4u